مقررات و تعهدات میزبانی وب

۱- استفاده بیش از حد از منابع سخت افزاری و نرم افزاری:

استفاده بیش از حد مجاز تخصیص داده شده به سرویس شما، استفاده نابجا از سایت، استفاده بیش از حد مشخص شده از پردازنده و دیگر منابع سرور و مواردی از این قبیل موجب قطع شدن دسترسی شما خواهد شد و مبلغ پرداختی برگشت داده نخواهد شد و ممکن هست در صورت وقوع خسارت و یا استفاده سریع غیر قابل کنترل از منابع توسط کاربر هزینه آن محاسبه و ضمن ارسال فاکتور دریافت گردد. قطع شدن سرویس بدین معناست که سرویس مربوطه ابتدا suspend  شده و سپس بعد از ارسال نسخه پشتیبان fullbackup به کاربر به طور کلی از سیستم حذف می شود. ملاک تشخیص استفاده بیش از حد ، سیستم های مانیتورینگ و تکنسین های فنی دهکده وب خواهد بود. برای مشتریان سرویس میزبانی وب حد مجاز استفاده از پردازشگر ۳ درصد و از رم ۱۰۰ مگابایت در بازه زمانی یک دقیقه می باشد.

۲- عدم رعایت حق کپی رایت:

استفاده غیر قانونی از نرم افزار ها و اسکریپت های ایرانی و بین المللی که دارای حق کپی رایت می باشند به هر نحو بر روی سرویس های میزبانی وب ممنوع می باشد و به محض مشاهده تخلف سرویس مشتری مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد. کلیه جریمه های جاری مرتبط با این موضوع از سمت مراجع رسمی کشور و مراجع بین المللی به عهده کاربر می باشد.

۳- Port Scan-Phishing-Scam تلاش برای نفوذ غیر مجاز :

در صورت شناسایی مشتریانی که به هر شکلی قصد نفوذ و دسترسی غیر مجاز به سرورها و اطلاعات سایر مشتریان را دارند ، سرویس مشتری متخلف بدون هماهنگی سریعا مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

۴- ارسال انبوه ایمیل (Spam):

سرویس مشتریانی که اقدام به ارسال ایمیل های تبلیغاتی و انبوه (به اصطلاح اسپم) می کنند بدون هماهنگی آن ها مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد. در سرویس های میزبانی وب کاربر امکان ارسال نهایتا ۱۰۰ ایمیل با اینتروال زمانی در پروسه زمانی یک ساعت  را از طریق وب میل هاست و یا نرم افزار های مرتبط با آن را دارد.

۵- فعالیت در زمینه هک ، کرک و امنیت:

کلیه فعالیت ها در زمینه آموزش هک ، کرک ، امنیت و موارد خرابکارانه ، بر روی سرورها و میزبانی وب ممنوع می باشد و در صورت مشاهده ، سرویس مشتری سریعا مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

۶- تروجان – ویروس – اسکریپت های مخرب :

استفاده ازهر گونه  تورجان ، شل و اسکریپت به زبان های مختلف برنامه نویسی برای ایجاد دسترسی غیر مجاز به منابع سرورها  و سایت های متعلق به دهکده وب مجاز نمی باشد و در صورت آپلود این گونه برنامه ها حتی فقط برای تست ، بدون هماهنگی سرویس مشتری مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

۷- سایت های ضد اخلاقی و ضد دینی و سایت های مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران و بین المللی :

دهکده وب از کلیه سایت های ضد اخلاقی یا مخالف ادیان الهی و همچنین سایت هایی که فعالیت سیاسی مخالف قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران دارند و کلیه سایت هایی با محتوی صادق با جرائم مرتبط با قوانین جمهوری اسلامی ایران و بین الملل را پشتیبانی نکرده و در صورت تخلف ، سرویس مشتری بدون هماهنگی مسدود و کلیه اطلاعات حذف خواهد شد.

۸- فلیتر شدن :

در صورت فیلتر شدن سایت مشتریان به هر دلیلی ، مشتری موظف می باشد نسبت به انتقال سایت خود به سرویس دهنده دیگر اقدام کند و دهکده وب در خصوص نگهداری فایل ها و سرویس مشتری هیچ تضمینی نخواهد داشت.

۹- تغییر سیستم عامل یا نوع کنترل پنل :

مشتریانی که قصد انتقال از یک سیستم عامل، به سیستم عاملی دیگر و یا از یک کنترل پنل به یک کنترل پنل دیگر را دارند، باید مبلغ ۱۰۰,۰۰۰ ریال علاوه بر ما به تفاوت قیمتی سرویس بپردازند. در این صورت دهکده وب، فایلهای داخل FTP مشتری را برای وی به سرور جدید کپی می نماید ولی انتقال ایمیلها، بانکهای اطلاعاتی و … ( مگر در شرایط خاص مورد توافق کاربر با دهکده وب که انتقال کل اطلاعات کامل صورت می گیرد ) به عهده خود مشتری می باشد.

۱۰- انتقال سرویس میزبانی وب به دامنه ای دیگر :

در صورتیکه مشتری قصد داشته باشد سرویس میزبانی وب خود را به دامنه ای دیگر تغییر دهد (آنرا تغییر نام دهد)، بسته به نوع شرایط  نظر بخش فنی هزینه آن بین ۳ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان متغیر خواهد بود.

۱۱- بک آپ :

دهکده وب به صورت پیش فرض از کلیه سرویس های میزبانی وب استاندارد/حرفه ای/داخل کشور بک آپ روزانه، هفتگی و ماهیانه تهیه و در سرور های مخصوص بک آپ نگهداری و آرشیو می نماید، تهیه بک آپ از سرویس های نامبرده به صورت رایگان صورت می گیرد و بر اساس سیاست فنی دهکده وب ممکن هست امکان بازگردانی و استفاده از بک آپ ها برای کاربران در کنترل پنل هاست میسر باشد و یا در برخی مواقع و موارد این امر مقدور نبوده و کاربر می تواند با پرداخت هزینه از آن استفاده نماید. با عنایت به سیاست فنی دهکده وب هیچ تعهدی از وجود دقیق بک آپ و صحت عملکرد آن وجود ندارد و در صورت لزوم به وجود بک آپ با رعایت تعهد و دسترسی کافی کاربر می تواند با خرید/کرایه سرویس های بک آپ به آرشیو آنها دسترسی داشته باشد.

– بک آپ های کمتر از ۱ گیگابایت مبلغ ۳۰۰۰ تومان

– بک آپ های بیشتر از یک گیگابایت به ازای هر ۴ گیگ مبلغ ۱۰۰۰ تومان

۱۲- نحوه کار با کنترل پنل، سرویس ها و مفاهیم:

نحوه کار با کنترل پنل ها، سرویس ها، مفاهیم و سایت ها به عهده کاربر می باشد و دهکده وب هیچ مسئولیتی در آموزش و یا ارائه توضیحات در جهت نحوه عملکرد و فعالیت آن ندارد.

نصب سیستم های مدیریت محتوی و فعالیت با آن و موارد فنی و عیب یابی آن شامل پشتیبانی فنی سرویس های میزبانی وب نمی گردد و در صورت لزوم به رفع مشکل و بررسی آن می بایست با پشتیبان سرویس مربوطه تماس حاصل گردد.

در صورت عدم هماهنگی و یا وجود پیش نیاز نرم افزاری در سرویس های میزبانی وب؛ کاربر می بایست با ارائه مستندات فنی نسبت به مطرح نمودن آن با بخش فنی اقدام نماید و در صورت امکان هماهنگی لازم و یا پیش نیاز لازم فراهم می گردد.

۱۳- بانکهای اطلاعاتی (Databases):

حجم جمع بانکهای اطلاعاتی ذخیره شده بر روی سرورهای میزبانی وب می بایست نهایتا ۷% حجم کل فضای میزبانی وب باشد.

۱۴- پهنای باند:

حجم ترافیک تبادلی پهنای باند هر سرویس میزبانی وب استاندارد بیش از ۱۰۰ کیلوبایت بر ثانیه و در سرویس میزبانی وب داخل کشور بیش از ۱۰ کیلوبایت بر ثانیه و در سرویس های میزبانی وب حرفه ای بیش از ۱۰ مگابایت بر ثانیه نباشد.

ترافیک پهنای باند کلیه سرویس های میزبانی وب در سیکل های پرداخت ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه، یک ساله و … به ماه بعد منتقل نمی گردد و معیار محاسبه از ابتدای ماه میلادی تا انتهای ماه میلادی می باشد و ترافیک پهنای باند هر سرویس راس هر ماه میلادی ریست ( صفر ) می گردد.